لاریجانی در نشست با فرهنگیان قم:

وضعیت اقتصادی کشور نامناسب است/"بیکاری" قشر تحصیل‌کرده ضایعه به حساب می‌آید

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری قشر تحصیل‌کرده‌ یک جامعه که دارای اعتبار اجتماعی است یک ضایعه به‌حساب می‌آید، که کمترین تأثیران افسردگی و ناامید برای نسل جوان است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی لاریجانی عصر امروز در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان مناطق 4 گانه استان قم با تکریم مقام معلم اظهار داشت: شغل معلمی با عشق به انسانیت آمیخته و به عقیده شهید مطهری در این حرفه علاوه بر شکوفایی استعدادها، باید به ساختن انسان نیز توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره بر تأثیر آموزش‌وپرورش بر همه عرصه‌های اداره یک کشور افزود: کشورها توسط انسان‌ها ساخته می‌شوند و باید بر این نکته توجه کافی داشته باشیم که اهداف در هر نظام طبقه‌بندی‌شده و طبق این اهداف باید زمینه‌ای فراهم شود تا در مسابقه جهانی عقب نمانیم.

وی با اشاره به مقاله‌ای که در ارتباط با آموزش‌وپرورش مطالعه کرده خاطرنشان کرد: باید تأثیر آموزش‌وپرورش را در ارتقاء و پیشرفت یک کشور پررنگ‌تر ارزیابی کنیم و این اهمیت تا جایی موردبررسی قرار می‌گیرد که بعضی از کشورها آن را مرتبط با امنیت ملی دانسته‌اند.

لاریجانی با تأکید بر لزوم ایجاد تحول در سیستم آموزشی کشور تصریح کرد:در برنامه ششم توسعه به آموزش‌وپرورش به‌صورت جدی‌تری نگاه شده تا مشکلات این سازمان حل‌شده تا بتوانیم پویایی و نشان را به این سازمان برگردانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ارتقا سطح باسوادی در استان قم را قابل‌توجه دانست و افزود: افزایش باسوادی از 86 درصد به 88.5 درصد نکته مهمی بوده اما باید تلاش بیشتری برای استان قم صورت بگیرد.

وی یکی از مشکلات جامعه امروز را بیکاری عنوان کرد و گفت: بیکاری قشر تحصیل‌کرده‌ یک جامعه که دارای اعتبار اجتماعی است یک ضایعه به‌حساب می‌آید ، که کمترین تأثیر آن افسردگی و ناامید برای نسل جوان است.

لاریجانی یکی از راه‌های حل معضل بیکاری را سرمایه‌گذاری در هنرستان‌ها معرفی و تصریح کرد: باید مدارس فنی حرفه‌ای و هنرستان‌ها تقویت‌شده و تجهیزات این مراکز با در نظر گرفت امکانات دولتی به‌روزرسانی شود.

وی از لزوم حل معضل هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان مدارس استثنایی خبر داد و افزود: باید حل مشکلات این دانش آموزان در اولویت کاری آموزش‌وپرورش قرار بگیرد و مدارسی که با مشکل مالی روبه‌رو هستند تأمین بودجه شوند.

وی با اعلام این واقعیت که بخشی از منابع مالی کشور از فروش اوراق مشارکت تأمین می‌شود،افزود: در حال حاضر 90 درصد از بودجه کل کشور از درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز و مالیات، صرف هزینه‌های جاری‌شده و 10 درصد باقی برای کارهای عمرانی هزینه می‌شود که این خود نشان‌دهنده وضعیت نامناسب اقتصادی کشور است.

لاریجانی هزینه کردن قبل از تولید ثروت را یک اشتباه بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: باید با توجه به همین امکانات موجود برنامه‌هایی برای ارتقا سطح کشور نوشته شود و بیشتر این منابع موجود نمی‌توانیم هزینه یا وعده‌ای بدهیم و باید همه مسئولان تصویر روشنی درباره منابع مالی کشور به مردم ارائه داده و محدودیت‌های مالی را کتمان نکنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین