عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

ایران در دولت روحانی بعد از بورکینافاسو تبدیل به چهارمین وارد کننده دنیا شد!/ دولت یازدهم ایران را وارد کننده سنگ‌پا و آدامس کرد

علی خضریان

علی خضریان عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: براساس آمار صندوق بین المللی پول، ایران از نظر نرخ واردات جایگاه چهارم را پس از گینه، اتیوپی، بورکینافاسو دارد و با گرجستان برسر مقام چهارم برسر رقابت است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مناظره‌ای با عنوان بررسی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم، با حضور حجت‌الله عبدالملکی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)، حسین عبده تبریزی استاد دانشگاه و مشاور وزیر راه و شهرسازی و علی خضریان عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

علی خضریان عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ابتدای این مناظره با اشاره به عملکرد دولت در حوزه اقتصاد و تعطیلی کارخانه‌های مهم کشور گفت: کارخانه ارج، آزمایش، پارس الکتریک، کاشی نیلوفر، کاشی فیروزه و دوچرخه سواری آساک تنها دورچرخه سازی خاورمیانه طی این دولت تعطیل شدند.

وی با اشاره به اظهارات مدیرعامل آساک گفت: مدیرعامل شرکت آساک اعلام کرده بود که ما برای فعالیت و ادامه حیات به 5 میلیارد تومان وام احتیاج داشتیم و از دولت صدقه نمی‌خواستیم، وزیر کار یک سال پیش قول داد که این وام را در اختیار ما قرار دهد و ما برهمین اساس چرخ اقتصاد کارخانه را چرخاندیم اما بعد از یک سال خبری از وام هم نشد.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اعتراض‌هایی که روز گذشته از سوی کارگران در حرم امام خمینی(ره) صورت گرفت، گفت: این افراد کارگران کارخانه‌هایی بودند که هنوز کارخانه آنها فعالیت می‌کنند و کارگران کارخانه‌هایی که کارخانه‌هایشان تعطیل نشده است، نبودند. پس می‌بینیم وضعیت اقتصادی که در این دولت پیش آمده است با اعتراض کارگران زیادی روبروست.

خضریان در ادامه با اشاره به اظهارات عبده تبریزی در خصوص مقایسه شرایط ایران و عربستان گفت: شرایط کشور ما را با عربستان مقایسه نکنید آن رویاست. براساس آمار صندوق بین المللی پول ایران از نظر نرخ واردات جایگاه چهارم را پس از گینه، اتیوپی، بورکینافاسو دارد و با گرجستان برسر مقام چهارم برسر رقابت است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل واردات کشور تعطیلی کارخانه‌هاست، گفت: واردات کشور از کشور چین در دولت نهم و دهم طبق آمار رسمی دولت 30 میلیارد دلار بوده است، اما واردات ما از چین در سه سال دولت یازدهم به تنهایی 40 میلیارد دلار شده است.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل  با اشاره به برخی از اقلام کالاهای وارداتی گفت: ما در این سالها اقلامی مانند تن ماهی، دانه آفتابگردان، نخود فرنگی، بادام زمینی، مرکبات و شیرینی، سنگ پا، سیمان، خاک رس و آدامس خریده‌ایم.

خضریان تصریح کرد: پولی که باید صرف احیای کارخانه‌هایی که می‌توانستند به برندی تبدیل شوند و جزو هویت ایران شده بودند صرف واردات بی رویه‌ شده است.

وی در پاسخ به اظهارات عبد تبریزی مبنی براینکه قیمت‌ها در دولت پیش ثانیه‌ای تغییر می‌کرد، گفت: در آن دولت حداقل مردم پول برای خرید داشتند و کالا را می‌خریدند اما در این دولت حتی پولی برای خرید برایشان باقی نمانده است.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ادامه سخنان خود در دور سوم این مناظره با اشاره به اظهارات عبده تبریزی در خصوص اینکه نکند برخی با شعارهای پوپولیستی مسیر اقتصادی در پیش گرفته دولت یازدهم را تغییر دهند و بگویند یارانه‌ها سه برابر می‌شود، گفت: محض اطلاع شما باید بگوییم آقای نوبخت امروز گفته‌اند ما یارانه‌ها را سه برابر کرده‌ایم و این اتفاق افتاده است.

خضریان با اشاره به طرح مسکن دولت گذشته گفت: اگر بگوییم آنها با مغز معیوب خود طرح مسکن مهر را اجرایی کردند، شما چرا طرح مسکن اجتماعی را که می‌گویید مشکلی ندارد را چرا اجرا نکردید، درست است می‌توان به مسکن مهر ایراداتی را وارد دانست و به قول شما قوطی هستند اما آنهایی که مثل شما وضعیت خوبی ندارند و دنبال یک سقف مشترک هستند و یا کارگرانی که نتوانستند مسکن تهیه کنند همین قوطی مسکنی برای زندگی است البته ما هم دوست داریم مثل دولتمردان ولنجک نشین باشیم.

وی افزود: می‌گویند تورم پایین امده است این یعنی اتوبانی را بسته اند دولت بگوید در مسکن اجتماعی چه کرده است بفرمایید کجا مسکن اجتماعی ایجاد کرده‌اید که ما به آن سری بزنیم.

عضو اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به آمار اشتغال کشور گفت: در تابستان سال 92 تعداد شاغلان 22 میلیون و 191 هزار نفر بودند این رقم در زمستان سال 95 به 22 میلیون و 342 نفر رسید یعنی سالانه کمتر از 50 هزار نفر کار پیدا کرده‌اند.

خضریان در اظهارات پایانی خود دراین مناظره گفت: شما از نبود پول در دولت می‌گویید چرا آن موقع که مدیرعامل بانکها حقوق نجومی می‌گیرند چنین حرفی نمی‌زنید و نمی‌گویید پول نیست.

وی در پایان سخنان خود گفت: رئیس جمهور از پیشی گرفتن صادرات بر واردات کشور می‌گوید ایشان بگویند چطور با وجود کاهش 16 درصدی صادرات غیرنفتی این مسئله اتفاق افتاده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین