علیرضا زاکانی:

جهانگیری پاسخ دهد در مبارزه با فساد چه عملکردی داشته‌/ چگونه برادر جهانگیری صاحب بانک گردشگری شد؟

نشست خبری علیرضا زاکانی

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: سؤال ما از معاون اول رئیس جمهور این است که چگونه برادر وی با مقدار اعتبار اندکی صاحب بانک گردشگری می‌شود در حالی‌ که مردم برای یک وام ۲ تا ۳ میلیونی باید مراحل بسیار سختی را طی کرده و تازه باز هم تنها برخی از آنها موفق به دریافت وام می‌شوند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: علیرضا زاکانی عصر امروز در جمع حامیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب در شهرستان گنبدکاووس با اشاره به ظرفیت‌های بی‌شمار و متعدد کشور در نقاط مختلف جغرافیایی، اظهار کرد: متأسفانه این ظرفیت‌ها چند سالی است مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفته است و بی‌توجهی به قدرت و توان مردم در عملکرد برخی موج می‌زند.

وی با بیان این بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی به گذشته خود افتخار می‌کنیم اما از جایگاه فعلی راضی نیستیم، افزود: ما در حال حاضر باید شرایط بسیار بهتری را تجربه می‌کردیم و در نقطه‎ای بسیار جلوتر از این قرار می‌گرفتیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه گره کار در کشورمان این است که عده‌ای در رأس قدرت قرار گرفته‌اند که پیوستگی‌هایی با کانون ثروت دارند، خاطرنشان کرد: پیوستگی کانون‌های قدرت و ثروت در کشور موجب غفلت از توانمندی‌ها و تنبلی و بی‌دغدغه بودن برای برخی مسؤولان شده است.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی عملکردها در مجموعه مدیران دولتی این‌گونه نشان می‌دهد که انگار قرار نیست همه مردم و تمام 80 میلیون نفر ایرانی از مواهب خدادادی و ثروت‌های ملی بهره‌مند شوند، ادامه داد: برخی در کشور برای خود کلونی‌ها و پیوستگی‌هایی ایجاد کرده‌اند که نمی‌گذارد مردم از منافع ملی سهمی ببرند و همه منافع و مواهب کشور به جیب و کیسه برخی معدود در بدنه قدرت و اطرافیان و نزدیکان آنها واصل می‌شود.

وی با انتقاد از بی‌حوصلگی و بی‌توجهی برخی مسؤولان دولتی نسبت به نیازهای مردم، تصریح کرد: برخی مسؤولان برخی می‌خواهد در کشور اتفاق مهمی بیفتد و نیاز به دقت و فرصت برای کار کارشناسی است می‌گویند وقتی نداریم و وقتی قرار است پروژه‌ای برای بهره‌مندی مردم محروم اجرایی شود و نه برخی از نزدیکان و وابستگان به کانون‌های ثروت می‌گویند اعتبار و هزینه‌ای برای پرداخت در این امور نداریم.

رئیس سابق کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتارهای عوام‌فریبانه برخی مسؤولان، گفت: این روزها برخی یاد گرفته‌اند که با اقوام و مذاهب برخورد تبلیغاتی کنند و در هر منطقه‌ای از جمله کردستان، بلوچستان و ترکمن صحرا که می‌روند با رفتارهای تبلیغاتی به جای رسیدگی به مردم وعده‌های توخالی دهند.

زاکانی با انتقاد از معاون اول رئیس جمهور در برگزاری مناظره اخیر انتخاباتی، گفت: آقای جهانگیری چند سال است که به عنوان رئیس ستاد مبارزه با مفاسد منصوب شده و باید گزارش بدهد که در قابل مبارزه با فساد چه عملکردی داشته و باید پاسخگو باشد به عنوان مسؤول ارشد مبارزه با فساد چه برخوردی با برادر خود کرده است؟

وی در پایان متذکر شد: سؤال ما از معاون اول رئیس جمهور این است که چگونه برادر وی با مقدار اعتبار اندکی صاحب بانک گردشگری می‌شود درحالی‌ که مردم برای یک وام دو تا 3 میلیونی باید مراحل بسیار سختی را طی کرده و تازه باز هم تنها برخی از آنها موفق به دریافت وام می‌شوند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین