وزیر اطلاعات در تیتر امشب شبکه خبر:

۳۰ تیم تروریستی سال ۹۵ شناسایی و متلاشی شدند/ بر همه کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی اشراف کامل داریم

حجت الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات

سید محمود علوی گفت: سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند، در سال‌های ۹۳ و ۹۴ ، ۴۵ تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها ۱۰۸ بمب مغناطیسی، ۱۵ جلیقه انفجاری و ده‌ها بمب کنار جاده‌ای کشف و ضبط شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ حجت الاسلام سید محمود علوی در تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره امنیت بی بدیل ایران در منطقه ضمن تشکر از سربازان گمنام امام زمان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گفت: هوشیاری و اشراف فراگیر اطلاعاتی یک ضرورت است زیرا ممکن است دشمن فرصت ضربه زدن به امنیت کشور را پیدا کند. 

حجت الاسلام سید محمود علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمانم امام زمان افزود: سربازان گمنام امام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که وزارت اطلاعات اشراف بی خلل و بی خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می کند. 

وزیر اطلاعات گفت: سال 95 بالغ بر 30 تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند ، در سالهای 93 و 94 ، 45 تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها 108 بمب مغناطیسی، 15 جلیقه انفجاری و ده ها بمب کنار جاده ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند. 

علوی با بیان اینکه یکی از عوامل تامین امنیت، حضور مردم در صحنه است و قدرت یک کشور بیش از هر چیز به حمایت مردم از فضای سیاسی آن کشور بستگی دارد گفت: حضور مردم در انتخابات نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و هرچه این حضور بیشتر باشد، تاثیر گذاری آن هم بیشتر است.

وی تاکید کرد: مطمئنم مردم فراخوان رهبر انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت. 

وزیر اطلاعات همچنین از کاندیدها خواست به گونه ای عمل کنند نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزشهای جامعه آسیب نبیند. 

علوی با بیان این که تعبیر سربازان گمنام مدالی درخشان است که امام راحل (ره) بر سینه آنها آویخته است گفت: امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام امام زمان و مجاهدت پنهان آنهاست. 

وزیر اطلاعات با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در توصیف قدر و منزلت سربازان گمنام امام زمان گفت: رهبر انقلاب همیشه بر چند محور تاکید کرده اند و آن این که سربازان گمنام امام زمان از بعد معنوی بالایی برخوردار باشند زیرا معنویت آنها را مصونیت می بخشد. 

علوی افزود: مقام معظم رهبری همیشه تاکید داشتند که کار اطلاعاتی بر پایه شرع ، قانون و اخلاق انجام پذیرد. 

وزیر اطلاعات تاکید کرد: امروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و امنیتی کشور با تلاش همین سربازان گمنام امام زمان حل شده است چنانکه دیدیم در برنامه های 16 آذر که در دانشگاه های کشور برگزار شد با کمک مسئولان دانشگاه ها هیچ مشکلی پیش نیامد.

حجت الاسلام علوی درباره نحوه برخورد وزارت اطلاعات با مسائل امنیتی و اجتماعی گفت: با مذاکره و برخورد عاقلانه مسئله فرقه الحق و اهل طریقت و صوفیان را که در جلوی مجلس تجمعاتی داشتند و با آنها برخورد پلیسی می شد حل کردیم ،وقتی می توان با راهکارهایی حکیمانه و با تعامل مشکلات را حل کرد نیاز نیست از شیوه های دیگر استفاده کرد این گونه نظام ناچار نیست برای حل مسائل داخلی هزینه زیادی متحمل شود.

علوی با اشاره به تجمع معلمان در جلوی مجلس و اعتراضات آنها و معوقاتشان هم که به 12 هزار میلیارد تومان رسیده بود گفت: در دولت از حق و حقوق معلمان دفاع کردم و دولت اعتباراتی را آرام آرام تامین کرد که تاکنون 11 هزار میلیارد تومان معوقات پرداخت شده است. با تلاش دولت میانگین حقوق معلمان از یک میلیون و 200 هزار تومان به 2 میلیون و 600 هزار تومان رسیده و این باعث افزایش قدرت خرید معلمان شد.

وزیر اطلاعات در ادامه با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی گفت: فضای مجازی هم قابل استفاده صحیح است و هم استفاده نادرست که استفاده صحیح آن مفید و استفاده نادرست از آن مضر است.

وزیر اطلاعات با بیان این که برخورد با فضای مجازی هم باید هوشمندانه باشد افزود: ما بر همه کانالها و گروهها اشراف کامل داریم و بیشتر اینها گروههای خانوادگی هستند که خطری ندارند اما برخی دیگر گروهها یا کانال هایی هستند که یا با تذکر و ارشاد با آنها برخورد می شود و یا اگر  ضد دین و ضد انقلاب باشند با آنها برخورد مناسب دیگری شده است و می شود.

علوی با بیان این که کانالهای مستهجن در تلگرام و فضای مجازی به محض شناسایی بسته می شود گفت: تعدادی از کانالها هم مربوط به فعالان سیاسی و اجتماعی است که با اینها هم صیانتی و هدایتی برخورد می کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: تشکیلات اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نمی کنند اتفاقا برای نگیر و نبند درست می کنند مگر آنجا که هدایت و ارشاد و تذکر جواب ندهد، زیرا آرامش فعالان عرصه مجازی که در درون نظام فعال اند از ضروریات است زیرا از سرمایه های رشد و توسعه کشور است.

وی افزود: این برخوردهای محبت آمیز و عاقلانه باعث شده دستگاه اطلاعات در نظر مردم محبوب شود و رتبه محبوبیت مردمی آن روز به روز بهتر شده است.

حجت الااسلام علوی گفت: خشم و خشونت نسبت به دشمن خوب است اما در ارتباط با کشور با فعالان دانشگاهی، اقتصادی، تولیدکنندگان  و عرصه هنری و مردم، همیشه نیاز به خشم و خشونت نیست و کار اطلاعاتی در این حوزه با اخلاق معجزه می کند. کار اطلاعاتی همراه با اخلاق باعث امنیت روانی و حیثیتی جامعه می شود و این تاثیرش از امنیت فیزیکی کمتر نیست. 

وزیر اطلاعات افزود: در عرصه اقتصاد دو شاخصه داریم یکی سلامت اقتصادی و دوم امنیت اقتصادی است اما در مدیریت مفاسد اقتصادی دستگیری باید آخر باشد چون باعث احساس ناامنی می شود برای این که سرمایه - به قول معروف- ترسو است. 

وی گفت: بدون مسامحه با مفسدان اقتصادی برخورد می کنیم اما لزوما این برخورد دستگیری آنها نیست.

علوی با اشاره به کشفیان سربازان گمنام در عرصه اقتصادی گفت: تا کنون از 10 هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان یک هزار میلیارد تومان آن را برگردانده ایم و عاملان قول داده اند بقیه آن را هم برگردانند. 

وزیر اطلاعات افزود: بیش از 20 هزار هکتار زمین را از زمین خواران باز پس گرفتیم و 3800 پرونده فرار مالیاتی به ارزش 4 هزارو 300 میلیارد تومان تشکیل دادیم. 

علوی گفت: با سرمایه گذاری که سرمایه اش را گاهی به بازار ارز می برد گاهی به بازار طلا گاهی به بازار ملک می برد و موجب التهاب در بازار می شود برخورد می کنیم نه با سرمایه گذاری که سرمایه اش را صرف تولید و رونق کسب و کار در کشور می کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین