طی نامه‌ای به ریاست دیوان عدالت اداری انجام شد؛

درخواست دانشجویان دانشگاه صنعت نفت برای رسیدگی به تخلف استخدامی وزارت نفت

وزارت نفت

در این نامه آمده است: نزدیک به ۲ سال است که رویه و قوانین حاکم بر جذب فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت با دستور وزیر نفت متوقف شده است. دانشجویان دانشگاه بر اساس امتیازات ذکر شده در دفترچه کنکور این دانشگاه را انتخاب کردند که اولویت استخدام در وزارت نفت جز آن می‌باشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، متن نامه جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت خطاب به رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص سنگ‌اندازی وزارت نفت در موضوع استخدام دانشجویان این دانشگاه بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای بهرامی
ریاست محترم دیوان عدالت اداری


با سلام؛

احتراماً به استحضار می‌رساند، نزدیک به 2 سال است که رویه و قوانین حاکم بر جذب فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت با دستور وزیر نفت متوقف و از استخدام آنها جلوگیری می‌گردد. دانشجویان دانشگاه نفت بر اساس امتیازات ذکر شده در دفترچه کنکور سراسری، سایت‌های رسمی وزارت نفت و تعهدنامه محضری اخذ شده (علی رغم شرایط بد آب و هوایی خوزستان و فرصت تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشور) این دانشگاه را انتخاب کرده‌اند که اولویت استخدام در وزارت نفت و جذب بدون آزمون گروه الف کارشناسی و تمامی‌کارشناسان ارشد و دکتری جز امتیازات اعطایی می‌باشد.

خلف وعده وزارت نفت به لحاظ شرعی، اخلاقی و قانونی محل اشکال داشته و اثرات بسیار سوئی بر آینده نخبگان این دانشگاه دارد که سبب بی‌اعتمادی به مسئولین و نظام مقدس جمهوری اسلامی شده و پدیده فرار مغزها را میسر می‌سازد. متأسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاه پس از پیگیری‌های فراوان و نامه نگاری‌های مختلف با مسئولین دولت و وزارت نفت، بعد از 2 سال هنوز جواب درخور و شایسته‌ای دریافت نکرده‌اند. از این رو تنها مرجع پیگیری مطالبه بحق خویش را دیوان عدالت اداری دانسته که منجر به شکایت تعدادی از آن‌ها با ارائه مستندات مستدل و معتبر به آن نهاد محترم گردیده است.  

در حال حاضر حدود 900 نفر فارغ‌التحصیل و 1500 نفر دانشجوی گروه الف وجود دارد که قبل از ابلاغیه خرداد 94 آقای وزیر وارد دانشگاه نفت شده و هر دلیلی مانند وضع بخشنامه و دستورالعمل‌های جدید در خصوص آن‌ها قابل قبول نبوده و نباید عطف به ماسبق شود. حتی بهانه عدم نیاز به جذب نیرو که در این 2 سال از سوی وزیر نفت اعلام گردیده است با توجه به مدارک معتبر قابل پذیرش نبوده و برگزاری هرگونه آزمون استخدامی جدید خلاف آن را ثابت خواهد کرد و باید توجه داشت که طبق قانون، اولویت استخدام بدون آزمون این تعداد فارغ‌التحصیل گروه الف در هرگونه فرآیند جدید و اعلام نیاز به جذب نیرو در وزارت نفت باید لحاظ گردد.

این برخورد وزارت نفت ناعادلانه و خلاف اصول اقتصاد مقاومتی است که سبب تحمیل سختی‌ها و مشکلات فراوان روحی و خانوادگی برای ما شده است. لذا از طرف تمامی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان از جنابعالی تسریع و مساعدت در روند بررسی شکایت‌ها را خواهانیم .  

دوام توفیق حضرت عالی در خدمت به نظام جمهوری اسلامی و ملت عزیز ایران را از خداوند متعال خواستاریم.


جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین