عضو پارلمان سوریه:

امام خامنه‌ای بهترین جانشین برای امام خمینی و امانتدار اصول انقلاب هستند

نهی جانات

"نهی جانات" معتقد است امام خامنه‌ای (حفظه الله) بهترین جانشین برای امام خمینی (ره) و امانتدار انقلاب و اصول و روح انقلاب هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "نهی جانات" عضو پارلمان سوریه در گفتگو با تسنیم به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)، علاوه بر بررسی ابعاد فکری و چارچوب سیاسی ایشان به بیان دیدگاه خود درباره یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی یعنی مقابله با مستکبران جهان و دفاع از مظلومان پرداخت.

وی در همین رابطه تصریح کرد: پیش از تحلیل شخصیت امام خمینی (ره) باید شرایطی که موجب ظهور این شخصیت شد، بررسی کنیم. نهضت ایشان در زمانی بروز کرد که شاه با مشت آهنین و تکیه به آمریکا و اسرائیل بر ایران تسلط داشت. شاه ایران از طرف کشورهای مستکبر به ویژه آمریکا به شدت حمایت می شد. زمانی که در ایران، مردم تحت کنترل و مقهور شاه بودند، ندای دعوت به اصول اسلامی، نصرت مظلومان، مقابله با استکبار جهانی و استقلال ملی را شنیدند و به افکار و آرمان های انقلاب ایمان کامل آوردند. این در حالی است که در سال‌های آغازین انقلاب تعداد زیادی از کشورها در برابر انقلاب اسلامی قرار گرفتند ولی سوریه در آن زمان با رهبری حافظ اسد در کنار ایران ایستاد. زیرا حافظ اسد معتقد بود که انقلاب اسلامی در ایران، انقلاب ملتی مظلوم علیه شاهی ظالم بود که با حمایت غرب علیه مردم ایران کار می کرد.

عضو پارلمان سوریه افزود: انقلاب اسلامی در ایران از همان ابتدا بر اساس مواضع اصولی نسبت به مسائل منطقه و دفاع از مظلومان و حمایت از مقاومت مردم فلسطین، عراق و مبارزه با مستکبران اهتمام داشت اما خشونت هیچ گاه در منظومه فکری امام خمینی جای نداشته است. انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی با تمام انقلاب های جهان تفاوت دارد. زیرا بدون خشونت و با تکیه بر حضور تمام اقشار مردم و بدون تخریب نهاد یا موسسه ای و یا آتش زدن خانه ای به پیروزی رسید. این وضعیت خشونت را ما فقط در کشورهایی که تحت عنوان انقلاب های عربی درگیر بحران هستند، مشاهده می کنیم.

نهی جانات ادامه داد: سیره امام خمینی در حوزه اجتماعی و تحولات سیاسی جهان نشانگر شناخت عمیق ایشان از قرآن و تعالیم پیامبر برای دستیابی به اجماعی جهانی به منظور مبارزه با ریشه های افراط گرایی و افکار تکفیری است. همانطور که مشاهده می کنید در حال حاضر نیز ایران نمونه ای آشکار در میان کشورهای اسلامی است که دین و سیاست را در هم آمیخته و بدون استفاده از خشونت و افراط گرایی و به بهترین وجه در حال اجرای آن است. شرایط کنونی جهان نشان می دهد که گسترش خشونت و افراط گرایی ناشی از گرایش برخی از رهبران سیاسی به سوی گروه های افراطی و استفاده از آن ها در جهت اهداف سیاسی خودشان است. این در حالی است که طرح ایران برای مبارزه با خشونت و افراط گرایی در سازمان ملل با اجماع پذیرفته شد. ایران از ابتدای بحران سوریه نیز از ما حمایت همه جانبه کرده و رهبران ایران نیز از همان ابتدا بر راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه تاکید کرده اند. این نشان می دهد که خشونت در افکار امام خمینی هیچ جایگاهی ندارد.

وی در رابطه با ارتباط انقلاب در کشورهای عربی با انقلاب اسلامی به رهبری امام  خمینی نیز گفت: انقلاب ایران بر اساس اصول بود اما انقلاب ها در برخی دیگر از کشورها علیه منافع دولت ها و امنیت و ثبات آن است. این انقلاب ها برای از بین بردن استعمارگان و توقف ارتباط با خارجی ها نبود و موجب شکستن اراده ملی و به زانو درآوردن مردم و حضور خارجی ها شد. برخی از دولت ها نیز مجبور شدند به سیاست های استعمارگران، وابسته بمانند و مجددا به شرایط اجرای اوامر شیطان بزرگ باز گردند. این انقلاب ها به هیچ وجه هیچ ارتباطی با انقلاب امام خمینی ندارند بلکه نوعی از فساد بودند که از مردم و اکثر مسلمانان انتقام گرفت.

نهی جانات همچنین در خصوص جانشین امام خمینی پس از رحلت ایشان نیز بیان کرد: امام خامنه ای (حفظه الله) بهترین جانشین برای امام خمینی و امانتدار انقلاب و اصول و روح انقلاب هستند. این سخن نمایشی نیست بلکه ما آن را در سوریه، فلسطین و تمام میدان های مبارزه با ظلم لمس کرده و می کنیم. هیچ کس در جهان غیر از ایران جرأت نکرده در برابر آمریکا بایستد و با مسأله فلسطین همراهی و از آن حمایت کند. همچنین اکثر اعراب در حال سبقت گرفتن به سوی آغوش آمریکا و اسرائیل هستند. برادران ایرانی با فرمان و حکمت امام خامنه ای از تمام ملت های اسلامی که در برابر ظلم ایستاده اند، حمایت می کنند و از جنوب لبنان تا غزه و سوریه حضور آن ها را مشاهده می کنیم. ارتباط سوریه با ایران فقط ارتباط دوستی نیست بلکه ارتباط دینی و تاریخی دارند و پس از شهادت چندین رزمنده ایرانی در سوریه نیز روابط ما بیش از حد وصف قوی تر شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین