یادداشت/ سیدمجتبی حسینی

تخصص‌گرایی در شورای شهر اصلاح‌طلبان از ادعا تا عمل

شورای شهر

بعضا از گوشه و کنار اخباری ارزیابی نشده به گوش می‌رسد که پدرخوانده‌هایی در سایه برای افراد در شورای شهر تصمیم‌گیری خواهند کرد و این اعضا مطیع اوامر و برنامه و اقدامات اتاق فکر شورای اصلاح‌طلبان خواهند بود که این نیز جای بسی تامل دارد و قرار هست شهردار تهران را این پدرخوانده‌ها انتخاب و معرفی کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید مجتبی حسینی، فعال دانشجویی در یادداشتی نوشت:

تخصص‌گرایی در شورای شهر اصلاح‌طلبان از ادعا تا عمل

در این مدت 19 سال که از آغاز فعالیت های پارلمان (شورای) شهری می گذرد همیشه اصلاح طلبان گلایه می کردند که نتوانستند انچنان که باید و شاید در شهر تهران ومدیریت شهری آن اقدامات مفید و سازنده ای انجام دهند و از این باب ناراحت  بودند ( از اتفاقات شورای شهر اول تهران که بگذریم وان دوره را در مقاله ای جدا حتما تجزیه و تحلیل  خواهیم کرد) اصلاح طلبان همواره نسبت به عملکرد اصولگرایان و مدیریت شهری انها انتقاداتی داشتند که حتی  پای این انتقادات به مناظرات و گفتگو های کاندیداهای  انتخابات ریاست جمهوری نیز باز شد و به گونه ای که همواره  از شهردار تهران  بعنوان رقیبی جدی برای رییس جمهور فعلی یاد می کردند  و همواره درصدد بودند اقدامات شهر دار تهران را با حساسیت خاصی دنبال نمایند تا بدقت عملکرد وی را مورد ارزیابی قرار دهند .حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو را همه بیاد دارند که هر دو گروه اصولگرایان و اصلاح طلبان درصدد بودند طرف مقابل و اقدامات  ضعیف و عدم نظارت به موقع انها را بعنوان عامل اصلی  و مقصر جلوه دادن طرف مقابل در این اتفاق  ناگوار معرفی نمایند و خود را از این ماجرا تبرئه نمایند.

بعد از این ماجرا  تمام کارشناسان و نظریه پردازان هر دو گروه از عدم تخصص گرایی بعنوان یکی از نقاط ضعف در مدیریت شهری و اعضای شورای شهر تهران نام بردند وعلت اصلی این ماجرا را نداشتن تخصص مرتبط در مدیریت شهری اعضای شورای شهر عنوان نمودند .و در این میان  دیواری کوتاهتر از دیوار ورزشکاران عضو شورای شهر  تهران پیدا نکردند وانها را به باد انتقاد  های تند و بعضا ناروا بستند و به گونه ای برخورد کردند که گویی عامل اصلی این حادثه ناگوار  وزرشکاران هستند  .بگذریم که شهر تهران با بیش از 7-8 میلیون نفر  جمعیت نیازمند افرادی در شورای شهر می باشد که در زمینه ورزش همگانی شهروندان تهران فعالیت نمایند و در جهت پویایی و نشاط شهروندان تلاش نمایند که در شورای  شهر پنجم  تهران این امر به کلی نادیده گرفته شد.

با توجه به وضعیت شهر تهران و استقبال مردم از برنامه های رییس جمهور فعلی و همچنین سایه سنگین انتخابات ریاست جمهوری بر شورای شهر تهران، اکثر کارشناسان و تحلیگران بر این باور بودند که لیست اصلاح طلبان تهران در شهر تهران از رقیب اصلی خود پیشی خواهند گرفت و با توجه به پیروزی لیست امید در انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر تهران این امید و باور نیز در مردم بود که لیست امید در شورای شهر تهران نیز پیروزخواهد شد . بنابراین اصلاح طلبان به ارزوی خود یعنی شورای شهر منسجم و مدیریت شهری یکپارچه بعد از 14 سال خواهند رسید که  این نیازمند برنامه ریزی هدفمند و دغدغه مند می باشد .انتظار از اصلاح طلبان در این دوره در مدیریت شهری بسیار زیاد می باشد  زیرا انها با علم به این موضوع که لیست انها در شهر تهران پیروز خواهد شددر این مسیر قرار گرفتند و دست به تغییرات بنیادی وتعجب آور در ترکیب شورای شهرتهران زدند و بسیاری از نیروهای  باتجربه  فعلی شورای شهر تهران که سوابق خوب و تجربه بالایی داشتند  را در لیست خود قرار ندادند و از افراد گمنام در لیست بهره مند شدند که باید نسبت به عملکرد انها پاسخگو باشند.

ولی در این میان شعار تخصص گرایی به کلی فراموش شده است و افرادی در لیست شورای شهر تهران می باشند که هیچ سابقه ای در مدیریت شهری ندارند و تخصص گرایی را  شورای اصلاح طلبان با معرفی این افراد  به سخره گرفته اند به گونه ای که در رزومه علمی  این افراد مدارکی اعم از  کارشناس میکروبیولوژی ، مامایی ، ابخیزداری، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مشاوره  و...مشاهده می شود که با مدیریت شهری بیگانه می باشد وهیچ سابقه اجرایی نیز در مدیریت ونظارت شهری ندارند . وبعضا این افراد هیچ سابقه اجرایی قوی نیز در کارنامه خود ندارند. که بتوان به ان امیدوار بود بدون پیش داوری در خصوص عملکرد این افراد در شورای شهر تهران و نظارت انها بر عملکرد شهردار تهران به امید روزهای خوب می نشینیم و به اینده امیدوار خواهیم بود  اما اصلاح طلبان نیز باید بدانند که عملکرد انها زیز ذربین اصولگرایان خواهد بود و با شرایط فعلی اعم از نقاط قوت و ضعف شهرداری و شورای شهر تهران را پذیرفته اند و هیچ بهانه ای در اینده قابل قبول نمی باشد و باید بدانند که  و مدیریت شهری دوران کار ورزی نمی باشد.

بعضا از گوشه و کنار نیز اخباری ارزیابی نشده به گوش می رسد که پدر خوانده هایی در سایه ( شورای اصلاح طلبان)  برای افراد در شورای شهر تصمیم گیری خواهند کرد و این اعضا مطیع  اوامر و برنامه و اقدامات اتاق فکر شورای اصلاح طلبان خواهند بود که این نیز جای بسی تامل دارد و قرار هست شهردار تهران را این پدر خوانده ها انتخاب و معرفی نمایند که دراینده این اقدامات را بیشتر رصد خواهیم کرد.                  

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین