لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷

برتری ایران مقابل بلژیک در ماراتنی نفس‌گیر/ کولاکوویچ: بازی بسیار سختی بود/ هاینن: ایران شایستگی برد را داشت

تیم ملی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال، حریف اروپایی را از پیش رو برداشت.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تیم ملی والیبال ایران در نخستین میزبانی خود در لیگ جهانی 2017 موفق به شکست 3 بر 2 تیم ملی بلژیک شد. 

سعید معروف، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) ترکیب شروع کننده بازی برای ایران مقابل بلژیکی بودند که «سم درو» کاپیتان و بهترین بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

تیم ایران با استفاده از جو سنگین سالن آزادی، بازی را بهتر شروع کرد و از حریف اروپایی خود پیش افتاد ولی در ادامه، حملات موثرتر از سوی بازیکنان بلژیک، این تیم را پیش انداخت. دو تیم در امتیاز 22 مساوی بودند که دو اشتباه متوالی از بازیکنان ایران، حریف را به امتیاز 24 و سپس 25 رساند. نتیجه این ست 25 بر 23 به سود بلژیک بود. بازیکنان ایران 12 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، یک امتیاز مستقیم سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که بازیکنان بلژیک 18 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور و 5 امتیاز از اشتباهات ایران در ست نخست به دست آوردند.

بازیکنان ایران در ست دوم با توجه به توصیه‌های کادر فنی، نقاط ضعف خود را در حمله برطرف کرده و اسپک‌های بهتری به زمین حریف زدند. کری‌های سعید معروف و ویتال هاینن، سرمربی بلژیک هم در این ست در نوع خود دیدنی بود. انگیزه بازیکنان ایران در این ست و استرس ناشی از واگذاری یک ست در خانه به حریف باعث شد تا با انرژی مضاعف به توپ ضربه‌های دقیق‌تری بزنند. این ست با برتری کامل با نتیجه 25 بر 17 به سود بازیکنان ایران تمام شد. شاگردان کولاکوویچ 26 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، 5 امتیاز مستقیم سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که بازیکنان بلژیک 30 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور و 10 امتیاز از اشتباهات ایران در پایان ست دوم به دست آوردند.  

بازیکنان ایران در ست سوم با وجود شروع نه چندان خوبی که داشتند اما در سرویس و اسپک‌های خود توانستند به سرعت، امتیازات از دست رفته را جبران کرده و از حریف پیش بیفتند. سفید پوشان ایران مثل ست قبل باز هم در امتیاز 24 برای گرفتن آخرین پوئن کمی مشکل داشتند اما اختلاف امتیازات و روند بازی دو تیم طوری بود بلژیکی‌ها نمی‌توانستند برنده ست شوند. ست سوم با حساب 25 بر 22 به سود ایران تمام شد. ملی پوشان ایران  41 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 7 امتیاز مستقیم سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و بازیکنان بلژیک 42 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع روی تور و 17 امتیاز از اشتباهات ایران در پایان ست سوم به دست آوردند.  

بازیکنان ایران که به دنبال هر 3 امتیاز این بازی خانگی بودند در ست چهارم تمام توان خود را به کار گرفتند ولی بلژیکی‌ها تسلیم نشدند و 23 بر 22 از ایران پیش افتادند. سرویس رضا قرا که به تور برخورد کرد، امتیاز 24 را به حریف داد و در نهایت تیم بلژیک 25 بر 23 برنده شد تا کار به ست پنجم کشیده شود. شاگردان کولاکوویچ 58 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع روی تور، 8 امتیاز مستقیم سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در حالی که بازیکنان بلژیک 56 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع روی تور و 26 امتیاز از اشتباهات ایران در پایان ست چهارم به دست آوردند.  

در ست پنجم دو تیم بازی پایاپایی را آغاز کردند اما ایران در امتیاز 8 توانست، از حریف خود پیشی بگیرد و 9 بر 6 از حریف اروپایی خود پیش بیفتد. تیم ایران مانند ست‌های گذشته در دفاع عالی عمل کرده بود و توانست این اختلاف امتیاز را حفظ کند و همین روند ادامه داشت و ایران با نتیجه 10 بر 7 پیش بود تا اینکه غفور با آبشاری دیدنی توانست امتیاز 11 را از آن ایران کند. معنوی نژاد توانست با دفاعی عالی امتیاز ایران را به عدد 13 برساند و در نهایت تیم ایران با امتیاز 15 بر 12 موفق شد تیم سخت کوش بلژیک را شکست دهد.

این دومین پیروزی ایران در لیگ جهانی 2017 پس از غلبه بر لهستان در هفته نخست بود.

تیم ایران از ساعت 21:10 روز شنبه در دومین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف صربستان می‌رود.

 

میلاد عبادی‌پور، امتیازآورترین بازیکن میدان شد

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در لیگ جهانی 2017 با نتیجه 3 بر 2 از سد بلژیک در سالن آزادی گذشت.

امتیازآورترین بازیکن این دیدار میلاد عبادی‌پور بود که 20 امتیاز برای ایران کسب کرد. محمد موسوی  هم 15 امتیاز دیگر برای ایران به دست آورد.

برای تیم ملی بلژیک نیز «برام فان دن دریس» 18  امتیاز کسب کرد.

 

کولاکوویچ: تیم بلژیک قابل احترام بود؛ خوشحالم توانستیم در خانه به پیروزی برسیم/ بازی بسیار سختی بود

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در مورد پیروزی 3 بر 2 تیمش مقابل بلژیک در هفته دوم لیگ جهانی والیبال اظهار داشت: بازی بسیار سختی بود به سرمربی بلژیک به خاطر تیم قابل احترامی که تشکیل داده تبریک می‌گویم. آنها در هفته نخست دو بازی خوب مخصوصاً مقابل تیم ملی صربستان به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: سطح تیم بلژیک نسبت به سال گذشته بسیار بالا رفته و من خوشحالم که این بازی سخت را با پیروزی پشت سر گذاشتیم. من همچنین به تماشاگران ایرانی که تیم را تشویق کردند تبریک می‌گویم. همچنین بازیکنان خودمان نیز با تمام وجود در این دیدار به میدان رفتند. 

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: ما در ست‌های اول و چهارم عملکرد خوبی نداشتیم ولی در مواقع حساس بازی آرامش خودمان را حفظ کردیم و خوشحالم که توانستیم در خانه به پیروزی برسیم.

 

هاینن: کاش معروف بلژیکی بود/ ایران شایستگی کسب این برد را داشت

«ویتال هاینن» در نشست خبری پس از شکست 3 بر 2 تیمش مقابل ایران در هفته دوم لیگ جهانی والیبال اظهار داشت: این سوال را در ذهن دارم که چطور می‌توانم ملیت برخی بازیکنان ایرانی را به بلژیکی تغییر بدهم. ای‌کاش سعید معروف بلژیکی بود.

وی ادامه داد: در ست اول کنترل بازی را در اختیار داشتیم، اما این شرایط در ادامه برای ما از دست رفت  و ایران شایسته این پیروزی بود. امشب شاهد یک بازی طولانی بودیم و بازیکنانم خسته شدند. با این وجود از تلاش آنها راضی هستم. این را نیز باید بگویم که عملکرد آنها مقابل تماشاگران ایرانی خوب بود.

 

جدول سطح A

 

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین