ولایتی در جمع خبرنگاران:

ایران قطعا آتش‌افروزی‌های سعودی را تحمل نخواهد کرد/ مشکل عربستان بی‌تجرگی است

ولایتی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشکل عربستان بی‌تجرگی است گفت: ایران قطعا آتش‌افروزی‌های عربستان سعودی را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در حاشیه دیدار با گونار فرس رئیس مرکز پژوهش‌های سوئد که صبح امروز (سه‌شنبه 23 خرداد) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برخی اظهارات مقامات سعودی مبنی بر اینکه ایران را زمین جنگ خواهیم کرد، اظهار داشت: مشکلی که عربستان در طی این سال‌ها دچار شده، ناپختگی و بی‌تجربگی کسانی است که در وزارت خارجه آنها عمل می‌کنند و گاهی سخن‌هایی می‌گویند و این حاکی از عدم شناخت ایران، منطقه و بی‌تجربگی آنهاست وگرنه اینها امنیت خودشان را هم نمی‌توانند حفظ کنند.

وی افزود: این حکومت قرون وسطایی از بیت‌المال مسلمین هزینه بسیاری کرده تا از رئیس‌جمهور آمریکا دعوت کنند و مدعی هستند که اتحادی میان کشورهای اسلامی ایجاد شده، ولی جز چند کشور کوچک که کمک‌های مالی از عربستان می‌گیرند کشور دیگری پاسخی به آنها نداد و هنوز اتحادی بین این چند کشور شکل نگرفته، بلکه شکاف عمیقی نیز ایجاد شد و این موضوع نشان می‌دهد که حاکمان جدید عربستان ظرفیت تحمل ادعای خودشان را هم ندارند و نتوانستند چند روز ادعای اتحاد را حفظ کنند.

ولایتی تصریح کرد: هنوز مرکب امضای اعلامیه میان آنها خشک نشده، بین قطر و آنها اختلاف پیش آمد که در تاریخ آنها بی‌سابقه است و نشان‌دهنده بی‌ظرفیتی دیپلماسی عربستان است که با نزدیک‌ترین همسایگان خودش هم نمی‌تواند زندگی آرامی داشته باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران هم قطعا آتش افروزی‌های سعودی را تحمل نخواهد کرد، گفت: سعودی‌ها نه ظرفیت و نه جرات این کار را دارند، بلکه فقط ادعا می‌کنند و خیلی از اوقات پاسخ اینطور ادعاهای ابلهانه خاموشی است.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طرح تحریم‌های جدید علیه ایران که به بهانه‌های واهی موشکی و حقوق بشری در سنای آمریکا تصویب شده، نقض برجام نیست؟ گفت: برای ما تفاوتی نمی‌کند، چرا که هیچ نوع رابطه جدی اقتصادی و غیر آن بین ما و آمریکا وجود نداشته که چیزی را تحریم کنند و یا نکنند. 

وی ادامه داد: ایران با در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی عملا نوعی آسیب‌ناپذیری در مقابل این تهدیدات دارد، یعنی از فواید اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی عدم آسیب‌پذیری در مقابل این قبیل تهدیدات است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این طرح تحریم‌ها جز نوعی امتیاز دادن به صهیونیست‌ها و مرتجعین  منطقه‌ای هدف دیگری ندارد، بلکه آن کشوری موفق است که در عمل بتواند به اهداف خودش برسد.

ولایتی تاکید کرد : آمریکایی‌ها در اهداف خودشان در عراق و سوریه شکست خوردند و این پیوند بین نیروهای مردمی و دولتی عراق  و ارتش و نیروهای متحد در سوریه در مرز بین عراق و سوریه در حقیقت یک پیروزی استراتژیک برای متحدان ایران و حلقه مقاومت است که از تهران آغاز و تا عراق، سوریه و لبنان در مقابل صهیونیست‌ها امتداد پیدا می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین