جزئیات سرقت ازمجتع مسکونی شمال شهر/ پسر پیمانکار ساختمان دستگیر شد

سارق

دختر جوان که موفق به دیدن سارق سریالی مجتمع مسکونی از طریق چشمی در شده بود، با شناسایی پسر پیمانکار ساختمانی مجتمع، راز سرقت‌های سریالی او را فاش کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ۲۴ اردیبهشت ماه، از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره سرقت منزل به کلانتری ۱۰۲ پاسداران اعلام شد.

پرونده در پایگاه چهارم پلیس

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات مالباخته  

مالباخته با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "ساعت ۱۹:۳۰عصر  ۲۴ اردیبهشت ماه پس از قفل کردن درب ورودی منزل واقع در طبقه چهارم مجتمع مسکونی واقع در پاسداران – بوستان نهم ، به همراه تمامی اعضای خانواده از خانه خارج و ساعت ۲۳:۳۰ همان شب به منزل مراجعه کردیم ؛ هیچگونه بهم ریختگی در داخل خانه وجود نداشت اما همسرم در یک لحظه متوجه ی مفقودی یک حلقه انگشتر برلیان خود شد ؛ جهت پیدا کردن انگشتر همسرم در داخل خانه به جستجو پرداختیم که طی آن متوجه ی سرقت مابقی طلاجات داخل خانه ( دهها عدد سکه طلا ) بهمراه  مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان وجه نقد و مقادیری دلار و ارز شدیم " .

وقوع سرقت های مشابه

با توجه به شیوه و شگرد سرقت که در آن سارق یا سارقین بدون هرگونه تخریب درب ورودی و با استفاده از کلید وارد منزل مالباخته شده بودند ، تحقیقات میدانی از دیگر ساکنین مجتمع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که سرقت های مشابه دیگری نیز از سایر واحدهای مسکونی انجام شده که در آن سرقت ها نیز دیگر مالباختگان بواسطه عدم بهم ریختگی وسایل داخل منزل ، پس از گذشت چند روز متوجه سرقت طلاجات منزل خود شده بودند.

در تحقیقات از این مالباختگان، آنها در اظهارات خود اعلام داشتند که دسته کلیدهایشان مفقود شده و یا آنها را پشت درهای ورودی واحدهای خود جا گذاشته اند اما با این وجود و بدون تعویض قفل در های ورودی ، از کلیدهای یدک استفاده کرده اند.

شناسایی چهار فقره سرقت ناموفق

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که چهار فقره سرقت ناموفق نیز به علت حضور ساکنین در خانه هایشان به وقوع پیوسته و در این چهار فقره سرقت، سارق یا سارقین با اطلاع از حضور ساکنین به سرعت از محل ناپدید شده اند.

در دو مورد از این چهار فقره سرقت ناموفق، ساکنین اعلام داشتند که متوجه ی باز شدن درب منزلشان با کلید شدند اما سارق با اطلاع از حضور آنها در خانه به سرعت منزل آنها را ترک کرده و نگهبان مجتمع نیز از تردد فرد یا افراد غریبه اظهار بی اطلاعی کرده است.

مشاهده تصویر سارق

در شرایطی که شواهد اولیه از قوت پیدا کردن فرضیه ی مشارکت نگهبان مجتمع در سرقت ها داشت، اما در تحقیقات سومین سرقت ناموفق ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که نگهبان مجتمع نقشی در انجام سرقت ها از داخل مجتمع نداشته است؛ دختر یکی از ساکنین واحدها در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " ساعت ۲۰:۰۰ با دوستم در منزل در حال درس خواندن بودیم که ناگهان متوجه صدای انداختن کلید در درب ورودی خانه شدم؛ به آرامی به پشت درب مراجعه و از طریق چشمی، مرد جوانی را دیدم که در حال امتحان کردن کلیدهای همراه خود جهت گشودن درب ورود منزلمان بود؛ به سرعت در را باز کردم که این جوان با مشاهده من به طبقات پایین متواری شد.

شناسایی و دستگیری سارق

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در بررسی افراد مرتبط با مجتمع مسکونی اطلاع پیدا کردند که فرزند سازنده ی ساختمان به نام مصطفی ( ۳۶ ساله ) از مجرمان سابقه داری است که پیش از این دو بار به اتهام ورود به عنف (سرقت منزل) و تهدید دستگیر و روانه زندان شده است.

با تمرکز تحقیقات بر روی مصطفی، خانمی که از چشمی در موفق به دیدن سارق شده بود وی را مورد شناسایی قرار داد ؛ بلافاصله هماهنگی لازم با بازپرس پرونده انجام و مصطفی در محل سکونتش دستگیر و در بازرسی از منزل وی بیش از ۲۵ دسته کلید کشف شد.

اعترافات متهم

مصطفی  در تحقیقات اولیه صراحتا به انجام تمامی سرقت ها از مجتمع مسکونی اعتراف کرد و گفت : در بعضی موارد دسته کلید هایی را که پشت درب جا مانده برداشته و پس از چند روز سرقت خود را انجام می دادم اما در بیشتر سرقت ها ، در زمان تحویل ملک به مالباختگان یک عدد از کلیدهای ورودی واحدها را برای خود بر می داشتم و پس از مدتی ، در فرصتی مناسب اقدام به سرقت طلاجات و وجوهات نقد داخل منازل می کردم  .

شناسایی خریدار اموال مسروقه

در ادامه رسیدگی به پرونده، خریدار طلاجات مسروقه در منطقه نارمک شناسایی، کارآگاهان به یک مغازه طلافروشی در نارمک مراجعه کردند؛ مالک طلافروشی ضمن شناسایی متهم صراحتا اعلام کرد که مقادیری طلا و جواهرات را از متهم خریداری نموده اما از مسروقه بودن آنها اطلاع نداشته است.

مالک طلافروشی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با توجه به اینکه مصطفی و خانواده اش را می شناسم و او و خانواده اش از وضعیت مالی بسیار خوبی برخوردار هستند، به هیچ عنوان تصور نمی کردم که او اقدام به فروش طلا و جواهرات مسروقه به من کرده باشد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبربه گفت: با توجه به اعترف صریح متهم به انجام تمامی سرقت ها از مالباختگان، تحقیقات  برای کشف و استرداد سایر طلاو جواهرات مسروقه و همچنین شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین