میری خبر داد:

شناسایی علت انتشار بوی بد درخاش و مصمومیت بیش از ۵۰ نفر

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۵۲ نفر از شهروندان خاش بر اثر حساسیت به بوی نامطبوع شبیه به گوگرد به بیمارستان خاش مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ نفر به دلیل حساسیت تنفسی بصورت موقت بستری و تحت نظر پزشک قرار گرفته‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمودرضا میری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه برگزاری کمیته بحران در این دانشگاه اظهار داشت: حوالی ساعت ۳. ۵ صبح روز سه‌شنبه براساس اعلام ستاد فوریت‌های دانشگاه با خبر شدیم که انتشار و استشام بوی نامطبوع و غیر طبیعی در سطح شهر خاش موجب نگرانی مردم شده است.

وی ادامه داد: پس از این بحران حدود ۵۲ نفر از شهروندان خاش بر اثر حساسیت به این بوی نامطبوع به بیمارستان خاش مراجعه کردند که از این تعداد ۱۹ نفر بدلیل حساسیت تنفسی بصورت موقت بستری و تحت نظر پزشک قرار گرفته اند و مابقی شهروندان بصورت سرپایی معالجه و مرخص شده اند.

میری تصریح کرد: در همان ساعات اولیه این بحران دو تیم متشکل از متخصصین حوزه بهداشت درمان و تیم بحران دانشگاه جهت بررسی بیشتر موضوع به خاش اعزام شده اند و در حال بررسی دقیق موضوع و علت آن هستند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با هدف تامین سلامت مردم آمادگی لازم جهت مقابله با هر بحرانی را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: لازم است با مشارکت همه نهاد‌ها و سازمان‌ها عوامل تهدید کننده سلامت را مدیریت کنیم و شهروندان عزیز به شایعاتی که مردم را نگران می‌کند توجه نکنند و اخبار موثق را از ستاد بحران استان دریافت کنند.

میری تاکید کرد: شدت این آلودگی کاهش یافته، ولی همچنان در دست بررسی است و از ساعت ۵ صبح مراجعه‌ای در اثر این آلودگی به بیمارستان نداشته ایم. در عین حال از سالمندان و کودکان می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی برای کارهای غیر ضروری از منازل خود خارج نشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شده است که تا این لحظه در خصوص علت این بحران صحت ندارد.

براساس این گزارش،باقر کرد معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: هر چند از ساعت ۵ صبح از میزان بوی منتشر شده در شهر خاش کاسته شده، ولی این بحران نیاز به یک بررسی جامع دارد.

وی در این جلسه دستور داد:کمیته‌ای متشکل از ستاد بحران، هلال احمر، گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان، محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، تشکیل و فورا به خاش اعزام شوند تا موضوع را از نزدیک کارشناسی و منشا وعلت دقیق این آلودگی را اعلام کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین