توصیه‌های رئیس سازمان حج و زیارت به حجاج:

لپ تاپ و تبلت همراه نداشته باشید/ صرفاً کتب ادعیه‌ نشر مشعر را به عربستان ببرید

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در خصوص لپ تاپ و تبلت و سایر لوازم الکترونیکی شخصی موکداً توصیه می‌شود، اینگونه وسایل که ضروری نیست را به‌همراه نداشته باشید تا در بازرسی‌های فرودگاه مقصد دچار معطلی و مشکل نشوید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حمید محمدی در جلسه آموزشی کاروانهای حج گفت: موضوع آموزش و آشنایی کامل زائران با ابعاد مختلف اجرایی سفر حج و مناسک حج دارای اهمیت و ضرورت بسیاری است.

وی با اشاره به جلسات آموزشی توجیهی که به‌صورت کاروانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: مدیران محترم کاروان‌ها براساس سرفصل‌هایی که به‌صورت کاملاً کارشناسی تدوین شده است باید در این جلسات حجاج عزیز را که عمدتاً در طول عمرشان یک‌بار توفیق تشرف پیدا می‌کنند را با همه ابعاد سفر معنوی حج به‌طور کاملاً کاربردی و ملموس آشنا سازند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: با توجه به فصل گرما و ازدحام حجاج لازم است به توصیه‌ها و نکات بهداشتی و پزشکی که ارائه می‌شود کاملاً مورد توجه قرار گیرد و با دقت به آنها عمل شود.

محمدی افزود: همه خدمتگزاران شما در سازمان حج و زیارت در طول یک سال فعالیت می‌کنند که این سفر یک‌ماهه به‌خوبی برگزار شود و رضایتمندی شما را در بر داشته باشد.

وی توضیح داد: البته باید بدانیم که محدودیت‌های فراوانی نیز در این مسیر وجود دارد که باید صبورانه تحمل کنیم و همانگونه که همواره حجاج ایران به‌عنوان منظم‌ترین و سازمان یافته‌ترین حجاج شناخته می‌شوند، امسال این نظم و انضباط و اخلاق نیکو را با توجه به برنامه‌ها و نکاتی که مسئولان و مدیر کاروان می‌گوید بیشتر از قبل نشان دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت به رعایت مسائل بهداشتی اشاره کرد و گفت: رعایت مسایل بهداشتی با توجه به فصل گرما، تمرین و ایجاد توانایی لازم برای ایام تشریق (حضور در عرفات، مشعر و منا) امری ضروری است؛ با وجود همه محدودیت‌ها تلاش‌های همکارانم در سازمان به بار نشست و در عرفات چادرهای اسکان مطلوب و خوبی نسبت به سال‌های قبل فراهم شده است.

محمدی اظهار کرد: در خصوص لپ تاپ و تبلت و سایر لوازم الکترونیکی شخصی موکداً توصیه می‌شود اینگونه وسایل که ضروری نیست را به‌همراه نداشته باشید تا در بازرسی‌های فرودگاه مقصد دچار معطلی و مشکل نشوید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود، درباره ادعیه هم صرفاً کتب ادعیه‌ای که نشر مشعر در اختیار حجاج می‌گذارد می‌توانید همراه ببرید.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امیدواریم با رعایت برنامه‌هایی که خدمت‌تان عرضه می‌شود و توجه به نظم و انضباط و ضوابط کشور مقصد و احترام به همسفران و همچنین پیش گرفتن صبر و بردباری در این سفر الهی شاهد حجی عزتمندانه و مقبول درگاه احدیت باشیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین