گزارش «نسیم آنلاین»:

شرکت وابسته به سایپا برای دومین سال پیاپی زیان داد!

پلاسکوکار

زیان خالص شرکت کارخانجات "پلاسکوکار" سایپا در انتهای سال مالی ۹۵ به عدد (۲۶۳۶۲) میلیون ریال رسیده است. زیان خالص این شرکت وابسته به سایپا درسال مالی قبل، در حدود (۱۳۳۹۲۴) میلیون ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، زیان خالص شرکت کارخانجات "پلاسکوکار" سایپا در انتهای سال مالی 95 به عدد (26362) میلیون ریال رسیده است. زیان خالص این شرکت وابسته به سایپا درسال مالی قبل، در حدود (133924) میلیون ریال بوده است.

براین اساس، شرکت کارخانجات پلاسکو کار سایپا برای دومین سال پیاپی بوده که در فعالیت اقتصادی خود زیان می‌بیند.

از قرار معلوم، زیان واقعی این شرکت در پایان سال مالی 95 به ازای هرسهم به عدد (36) ریال رسیده که این عدد در سال قبل تر از آن، در محدوده (182) ریال بوده.

قرار است مجمع عمومی سالیانه این شرکت روز شنبه 17  تیرماه سال جاری و با حضور سهامداران  کارخانجات پلاسکو کار سایپا برگزار شود.

شرکت کارخانجات پلاسکو کار سایپا دراسفند ماه سال 1342 راه اندازی شده و درحال حاضرهم قطعات پلاستیکی خودروهای تولیدی در داخل را تامین می کند. بر پایه اعلام هیات مدیره، در سال 1395 ،افزایش قیمت مواد اولیه، نرخ حامل های انرژی، هزینه حمل محصولات و افزایش هزینه استهلاک  منجر به عدم تناسب در افزایش قیمت فروش محصولات شده که حاشیه سود فروش محصولات این شرکت را به درصد ناچیزی رسانده.

از این رو، سیاست شرکت در سال آتی، با توجه به تمرکز تولید در سایت کاسپین، کاهش هزینه های تولید و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده بوده که ریسک حاشیه فروش را به حداقل مقدار خود کاهش خواهد داد.

درعین حال،کاهش نقدینگی در سالهای اخیر تاثیر مخربی بر چرخه عملیات و فرایند جاری شرکت گذاشته و با توجه به تحریم های اعمال شده علیه کشور و تبدیل خریدهای خارجی مدت دار به خریدهـای نقدی و کوتاه مدت داخلی و حواله های ارزی و عدم پرداخت مطالبات به موقع توسط مشتریان به دلیل بحران نقدینگی در صنعت خودرو در سال گذشته،به نظر می رسد در سال1396 با در نظر گرفتن جمیع جهات این روند تعدیل شود.

با توجه به پیش بینی خروج از تحریم های اقتصادی به دنبال مذاکرات انجام شده با مشتریان در خصوص وصول مطالبات به موقع و اخذ تسهیلات مالی برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز،تا حدودی اثرات ریسک نقدینگی کاهش خواهد یافت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین