عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:

FATF  ابزاری سیاسی در دست آمریکا است

اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF  تاثیر مثبتی بر نرخ ارز ندارد

محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست، گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز اثر بگذارد اما اجرای بخش اعظم برنامه اقدام FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

به گزارش نسیم آنلاین محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم که قرار است در مجلس مجددا مورد بررسی قرار گیرد، به نسیم آنلاین گفت: این لایحه یکی از بحث‌های بسیار پرچالشی است که در برابر نظام جمهوری اسلامی قرار دارد. امروز اروپا همکاری در قالب برجام را منوط به پیوستن ایران به کنوانسیون­های مربوط به FATF کرده است.

این نماینده مجلس افزود: پیرامون این لایحه این سوال پیش می‌آید که مبنای تعریف تروریسم در این کنوانسیون چیست؟ آیا جریان‌هایی که در دنیا توسط سازمان ملل مانند داعش، جبهة النصره، طالبان به عنوان تروریست معرفی شده‌اند تروریست هستند یا قرار است در آینده به این لیست گروه‌های جدید اضافه شود. این عدم شفافیت موجبات نگرانی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز داعش به عنوان یک جریان تروریستی مورد تأیید سازمان‌های بین المللی است اما در عین حال  بسیاری از کشورهای صاحب نفوذ قدرت در همان سازمان‌های بین المللی این گروه را مورد حمایت مالی قرار می‌دهند و صدایی هم از دیگران بلند نمی‌شود. لذا این نوع برخوردها نگرانی هایی برای ما ایجاد کرده است.

قربانی پیرامون اجرای 32 مورد از 41 بند برنامه اقدام FATF و تاثیر آن بر قیمت ارز گفت: خروج آمریکا از برجام توانسته است به نوسانات ارز  اثر بگذارد. اما FATF روی نوسانات ارزی اثر مثبتی نداشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: من باور دارم FATF  امروز به عنوان یک ابزار سیاسی و یک قدرت در دست آمریکا و اروپاست و از همین ابزار قدرت، بهره برداری های سیاسی هم می‌کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین