موسوی لارگانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وعده‌های دروغین دولت در اصفهان محقق نشده است/ از مردم می‌خواهیم در خیابان تجمع نکنند/به دنبال احقاق حق مردم هستیم

عنوان

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: رئیس جمهور سه بار به مردم اصفهان قول دادند که مشکلات آب آشامیدنی مردم اصفهان را حل کنند درحال که حتی یک قدم هم برای این موضوع برداشته نشده است.


سید ناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تجمع ۱۸ نماینده متقاضی استعفای استان اصفهان در دفتر نماینده، ولی فقیه این استان، گفت: از ابتدای دوره دهم مجلس، جلسه های متعددی با لاریجانی رئیس مجلس، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون قوه قضائیه و وزیران نیروی دولت های یازدهم و دوازدهم برای وضعیت مخاطره آمیز آب اصفهان برگزار شده است.

وی افزود: اکنون با بارندگی های فصل پاییز، آب پشت سد زاینده رود، ۱۳۶ میلیون متر مکعب است؛ در حالیکه برای ۵ میلیون نفر مردم اصفهان، ۴۰۰ میلیون متر مکعب، برای مردم یزد ۶۵ میلیون متر مکعب و برای استان چهارمحال بختیاری آب آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: کمتر از دوماه گذشته جلساتی را با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودحه داشتیم که در آن جلسات از او خواستیم تا در بودجه سال آینده فکری درباره آب شرب اصفهان و حقابه کشاورزان کند.

وی تاکید: تمام راه ها رفته شده است، اما کسی توجه نکرد، این خواسته به حق مردم اصفهان به گوش مسئولان نرسید یا آن ها به این موضوع توجهی نکردند، آقای رئیس جمهور سه بار به مردم اصفهان قول دادند که مشکلات آب آشامیدنی مردم اصفهان را حل کنند درحال که حتی یک قدم هم برای این موضوع برداشته نشده است.

نماینده مردم فلاورجان گفت: دولت مقصر است چراکه به حرف مردم و نمایندگانشان اهمیتی نداد، دولت در اصفهان وعده های دروغینی داد و به آن عمل نکرد.

موسوی لارگانی اظهار کرد: پس از استعفای نمایندگان اصفهان انتظار داشتیم که رئیس مجلس و دولت در این باره با نمایندگان صحبت کنند، درحالی که حتی یک تماس هم نداشتیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تاکید کرد: از رئیس مجلس انتظار داشتیم که صدای نمایندگان اصفهان را بشنود و بگویید درد شما چیست! البته سه جلسه در دفتر او داشته ایم و علی رغم تمام مشکلاتمان فقط موضوع آب را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: همچنین ما نمایندگان اصفهان بار ها درخواست ملاقات با رئیس جمهور را داشتیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: امروز تصمیم گرفتیم در دفتر آیت الله طباطبایی نماینده، ولی فقیه استان جمع شویم و به همکاران هم گفتیم کسی مرخصی نگیرد تا اسم نمایندگان اصفهان به عنوان غایب و معترض در مجلس خوانده شود.

وی گفت: انتظار داشتیم وقتی آقای خدری نماینده مردم بوشهر در صحن علنی استعفای ما را صوری نامید، اقای لاریجانی اجازه چنین حرفی را به او ندهد. نه مجلس و نه دولت فکر کرد لذا ما مجبور به استعفا شدیم.

موسوی لارگانی ضمن قدردانی از نماینده، ولی فقیه و مردم اصفهان، تصریح کرد: از مردم درخواست عاجزانه داریم که در خیابان ها تجمعی نداشته باشند تا دشمن نتواند سواستفاده ای کند، هدف ما این نیست که خدای ناکرده برای نظام هزینه ای ایجاد کنیم هدف احقاق حق مردم مظلوم اصفهان است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه استان اصفهان استانی استراتژیکی است، تاکید کرد: ما از نمایندگان دیگر هم انتظار داریم که از نمایندگان اصفهان پشتیبانی کنند. اما به ما اجازه ملاقات ندادند؛ لذا پس از درخواست های مکرر و عدم رسیدگی به این مشکلات تصمیم به استعفا گرفتیم.

موسوی لارگانی اظهار کرد: تقریبا ۱۰ روز است که مجمع نمایندگان استان اصفهان استعفای خود را مطرح کرده اند، اما هیچ فردی از جانب مجلس یا دولت تماسی با ما نداشت و این خود درد بزرگی است.

نماینده مردم فلاورجان بیان کرد: ۱۰ هزار ردیف در بودجه سالیانه است، ولی فقط ۱۶۰ از این ردیف ها مربوط به استان اصفهان می شود یعنی اگر بخواهند خواهر و برادری هم حساب کنند اصفهان را به دید حتی یک خواهر هم نمی بینند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: امروز تصمیم گرفتیم در دفتر آیت الله طباطبایی نماینده، ولی فقیه استان جمع شویم و به همکاران هم گفتیم کسی مرخصی نگیرد تا اسم نمایندگان اصفهان به عنوان غایب و معترض در مجلس خوانده شود.

وی گفت: انتظار داشتیم وقتی آقای خدری نماینده مردم بوشهر در صحن علنی استعفای ما را صوری نامید، اقای لاریجانی اجازه چنین حرفی را به او ندهد.

موسوی لارگانی ضمن قدردانی از نماینده، ولی فقیه و مردم اصفهان، تصریح کرد: از مردم درخواست عاجزانه داریم که در خیابان ها تجمعی نداشته باشند تا دشمن نتواند سواستفاده ای کند، هدف ما این نیست که خدای ناکرده برای نظام هزینه ای ایجاد کنیم هدف احقاق حق مردم مظلوم اصفهان است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه استان اصفهان استانی استراتژیکی است، تاکید کرد: ما از نمایندگان دیگر هم انتظار داریم که از نمایندگان اصفهان پشتیبانی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین