ابوالفتح در گفتگو با مهر:

هدف آمریکا از تروریستی خواندن سپاه، افزایش فشار اقتصادی است

عنوان

کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکایی‌ها پیش فرض غلطی دارند و فکر می‌کنند سپاه تسلط کامل بر اقتصاد ایران دارد و آنها می‌توانند با تروریسم خواندن آن، فشار اقتصادی به ایران را افزایش دهند.

امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص طرح تحریم سپاه توسط آمریکا، اظهار داشت: ابتدا باید توجه کنیم که این مسئله صرفاً از رسانه‌های آمریکایی و به نقل از محافل نزدیک به دولت مطرح شده است بنابراین چندان نمی‌توان به این موضوع به طور قطعی اشاره کرد و شاید صرفاً یک گمانه زنی رسانه‌ای باشد.

وی گفت: از زمانی که قانون کاتسا به تصویب رسید این بحث مطرح شد که آیا سپاه پاسداران در لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار بگیرد یا خیر. دولت فعلی آمریکا تصمیم به عدم اجرای آن گرفت اما از کنگره آمریکا به دولت برای انجام این کار فشار وارد شد و در نهایت سپاه در لیست وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفت.

ابوالفتح ادامه داد: باید توجه کرد که در تحریم‌های وزارت خزانه داری، دولت موظف هست که منابع مالی آن گروه‌هایی که در لیست تحریمی خزانه داری قرار می‌گیرند را از بین ببرد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه در آستانه سالگرد خروج آمریکا از برجام قرار داریم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که می‌خواهند فشارها بر ایران را افزایش دهند و اگر تصمیم آمریکا برای تحریم سپاه عملیاتی شود، این موضوع را می‌توان در این قالب تفسیر کرد که در سالگرد خروج از برجام، سیاست‌های تحریمی و فشارهای یکجانبه آمریکا علیه ایران افزایش پیدا می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها پیش فرض اشتباهی دارند و آن این است که سپاه تسلط کامل بر اقتصاد ایران دارد و آنها می‌توانند با تروریسم خواندن آن، ریسک معاملات تجاری کشورهای خارجی با ایران را افزایش دهند که این دقیقاً در راستای تشدید فشارهای تحریمی و فشارها علیه ایران است، اما ما می‌دانیم که این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و پیش فرض اشتباهی است که منجر به تصمیمات اشتباه آنها در قبال ایران می‌شود.

ابوالفتح تاکید کرد: بر اساس تجربه چهل ساله، سیاست تحریم سپاه توسط آمریکا هم با شکست مواجه خواهد شد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین