اخبار آرشیوی

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی، قانون "منع افزایش بیش از ۲۰ درصد قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۰" را ابلاغ کرد

علی لاریجانی در پی انقضای مهلت مـقرر در ماده یک قانون مـدنی و در اجـرای مفاد تبـصره مـاده یک قانون مـذکور، " قانون تفـسیر مفاد جـزء (ب) بـند (46) قانـون بـودجه سـال 1390 کـل کشـور" ابلاغ کرد.
در ابلاغیه لاریجانی آمده است: در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون تفسیر مفاد جزء (ب) بند (46) قانون بودجه سال 1390 کل کشور که با عنوان طرح دوفوریتی استفساریه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 21/10/1390 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌گردد.
قانون تفسیر مفاد جزء (ب) بند (46) بودجه سال 1390 کل کشور
موضوع استفساریه: آیا مفاد جزء (ب)بند (46) قانون بودجه سال1390 کل کشور در مورد افزایش قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سال 1390 بدین معناست که در سال جاری دولت نمی‌تواند در ماه‌های باقیمانده سال 1390 بیش از 20 درصد قیمت هر یک از موارد مذکور را افزایش دهد؟
پاسخ مجلس: بلی، مجوز مذکور در این بند متناسب با ماه‌های باقیمانده سال است و دولت نمی‌تواند تمام یا سهم افزایش ماه‌های گذشته را در ماه‌های باقیمانده سال تجمیع نماید و قیمت فروش واحد هر کدام از موارد یادشده، می‌تواند حداکثر 20 درصد نسبت به قیمت سال 1389 همان مورد افزایش یابد. تفسیر فوق در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و یکم دی ماه یک‌هزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 21/10/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین