اخبار آرشیوی

مراسم زنده باد مرگ بر آمریکا در دانشگاه تهران

مناظره دانشگاه تهران/ علی خضریان: اگر در عرصه علوم انسانی کاری را نکردیم به دلیل وجود اساتیدی همچون آقای زیباکلام است/ مهمترین دستاورد ۱۳ آبان حفظ نظام است/ افتخار میکنم که جمهوری اسلامی در ۳۴ سال پس از تسخیر لانه جاسوسی هنوز دهن مخالفین خود را نبسته است

به گزارش خبرنگار «نسیم» مهمترین محورهای سخنان علی خضریان، مدیر مسئول خبرنامه دانشجویان و دبیر سیاسی اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مناظره همایش "زنده باد مرگ بر آمریکا" بدین شرح است:

-برنامه 13 آبان یک برنامه مردمی است و اولین سالی نیست که رئیس‌جمهور کشور در این برنامه شرکت نمی‌کند؛ انصاف این بود که آقای زیباکلام سال‌های قبل هم تشکر می‌کردند و از ایشان تشکر می کنم که بالاخره پذیرفتند تسخیر لانه جاسوسی برای کشورمان حیثیت آورده است.
-آقای زیباکلام؛ شما در فضای دانشجویی همیشه قدری تاریخ را تحریف کرده‌اید. شروع زمان آمریکاستیزی ملت ایران از سال 57 نبوده است بلکه در همین دانشکده ما سه دانشجو داشتیم که خون خودشان را پیش از انقلاب برای مخالفت با حضور معاون رئیس جمهور آمریکا اهدا کرده اند.
- اینکه شما می فرمایید جمهوری اسلامی پس از تسخیر لانه جاسوسی دهان مخالفانش را بست ولی حضور شما در محیط دانشگاه نشان می دهد که جمهوری اسلامی در 34 سال پس از تسخیر لانه جاسوسی هنوز دهان مخالفین خود را نبسته است؛ آقای زیباکلام شا می‌گویید دهان مخالفان بسته شده است بلکه حضور خود شما در این روز به عنوان مخالف این را نشان می دهد که ما هنوز دهان مخالفین خود را نبسته‌ایم.
- درخصوص دستاوردهای 13 آبان باید بگویم مهمترین دستاورد آن حفظ خود نظام جمهوری اسلامی و در زمینه های مهندسی و پزشکی پیشرفتهای چشمگیری بوده است به عنوان مثال یک دلیل اینکه در مصر که امروز سران این کشور در زندان هستند و اتفاقات بدی برای انقلابشان افتاده است وجود سفارتخانه و جاسوسخانه آمریکا در آن کشور است؛ دومین دستاورد تسخیر لانه جاسوسی آن است که ملت ما ایستادن روی پای خودشان را یاد گرفته اند و تا قبل از سال 57 ما حتی اجازه نداشتیم قطعات هواپیما را از نزدیک ببینیم اما الان میتوانیم خودمان آنها را تولید کنیم.
-البته در عرصه علوم انسانی انتقاداتی وارد است که آقای زیبا کلام شما و جریان شما اساتید این عرصه بوده اید.اگر در عرصه علوم انسانی کاری را نکرده ایم به دلیل وجود اساتیدی همچون شما است آقای زیباکلام! چراکه عرصه علوم انسانی دست شما بوده است. در این مورد ما باید از شما مطالبه کنیم. آقای الله کرم که به قول جناب عالی در ان سال ها در خیابان بودند هرچند لازم به ذکر است که بگویم در ان زمانی که آقای الله کرم در خیابان حضور داشتند در حال تحصیل بی حاشیه در مقطع دکتری بودند.
- شما که آمریکا ستیز نیستید و مدعی هستید که هرکسی درجه آمریکا ستیزی اش بالا می‌رود تعهدات به دموکراسی پایین می آید چرا شما در سال 88 به دموکراسی تمکین نکردید.
- آقای زیباکلام شما که دغدغه آمریکا ستیزی ندارید چرا از دیکتاتوری رضاخان حمایت می کنید و سینه چاک رضا خان هستید، در حالیکه رضاخان مجلس را تعطیل کرد و البته آقای خاتمی هم که شما طرفدارشان هستید و همانند شما درجه آمریکا ستیزی اش پایین است شورای شهر را تعطیل کرد. شما آیا اینگونه دموکراسی را قبول دارید؟ شما گفته اید که رضاخان به این کشور خدمتهایی کرده و البته اعتراف می کنید که اگر در دوره رضا خان بودید 50 بار اعدام می شدید. شما در حال حاضر سالهاست که به عنوان مخالف در نظام آمریکا ستیز زندگی می کنید و هنوز زنده هستید.
- در خصوص بیانیه الجزایر شما بدرستی ان را با عهدنامه ترکمنچای مقایسه کرده اید اما نگفتید که آن بیانیه در دولت موقت بازرگان و در زمانی که ابراهیم یزدی وزیرامور خارجه بود امضا شد و رابط این بیانیه هم بهزاد نبوی بود. آقای زیبا کلام این آقایان دوستان شما بودند.
-بدهکاری آمریکا 16 تریلیون دلار است؛ خب بالاخره آمریکا با خودش در ارتباط است و اگر این ارتباط خوب بود این همه بدهکای از کجا آمده است.
-اگر شما خانه دار شدن مردم را پول سوزاندن می دانید ما باید بدانیم که شما چه چیزی را سرمایه گذاری می پندارید؟ آقای حق‌شناس می‌گویند تورم 40 درصد بوده است خب الان که تورم 50 درصد شده است. وزیر می‌آید در رسانه عمومی میگوید خودرو ارزان نمی‌شود هرکس میخواهد برود بخرد و یا قیمت سه هزار تومانی دلار است و دیگر لازم نیست پایین تر بیاید. آقای حق شناس از بسته شدن روزنامه هادر دولت گذشته صحبت می کنند که خودشان خوب می دانند بسته شدن روزنامه ها بر اساس یک سری قوانین صورت می گیرد و به همین دلیل می بینیم در دولت فعلی هم یک روزنامه همسو توقیف و مدیر مسئول آن نیز به دلیل تخلفات دستگیر می شود پس اگر این اقدام محصول قوانین است پس چرا به دولت گذشته بابت این مسأله ایراد می گیریم و اگر کار دولت ها چرا در ماه های ابتدای دولت فعلی یک روزنامه توقیف شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین