خرید تضمینی گندم به پنج میلیون تن رسید

عباس قبادی

معاون وزیر صنعت ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۴۷ هزار میلیارد ریال از این مقدار به کشاورزان پرداخت شده و سه هزار میلیارد ریال باقیمانده در مرحله‌ واریز پول توسط بانک عامل قرار دارد

به گزارش‌ «نسیم»، عباس قبادی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا‌کنون مقدار 5 میلیون تن گندم توسط 850 مرکز خریددر سراسر کشور به نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 77 درصدی دارد.

قبادی افزود: از شروع تا پایان فصل خرید در سال گذشته جمعأ مقدار4.8میلیون تن گندم خریداری شد؛ بنابراین امسال با توجه به تداوم خرید در 30 استان شاهد افزایش خریدگندم خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ارزش ریالی گندم های خریداری شده را بیش از 50 هزار میلیارد ریال اعلام و تشریح کرد: حدود 47 هزار میلیارد ریال از این مقدار به کشاورزان پرداخت شده و 3 هزار میلیارد ریال باقیمانده در مرحله‌ی واریز پول توسط بانک عامل به حساب کشاورزان قرار دارد.

وی با اشاره به حجم بالای عملیات خرید تصریح کرد: این مقدار گندم خریداری شده در قالب 753 هزار محموله گندم به مراکز خرید تضمینی گندم سراسر کشورتحویل شده و عملیات لازم شامل تعیین مقدار افت و سن زدگی و تخلیه و پرداخت بهای گندم ها در کمترین زمان ممکن انجام شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، مقدار افت مفید و غیر مفید گندم های خریداری شده را کمتر از 2 درصد و وزن سن زدگی را حدود 2 درصد اعلام کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین