جعقر قادری: فتنه ۸۸ بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها در کشور را کُند کرد

جعفر قادری

نماینده شیراز در گفتگو با «نسیم» افزود: سران فتنه با اقداماتشان دشمن را نسبت به اثرگذاری تحریم‌ها امیدوار کردند/ با یادآوری حماسه ۹ دی از تکرار فتنه‌های مشابه در آینده جلوگیری می‌شود

جعفر قادری در این گفتگو با بیان اینکه حماسه 9 دی نقطه عطفی در انقلاب اسلامی به‌وجود آورد، گفت: حرکت خودجوش مردم در 9 دی‌ماه سال 88 بار دیگر تصوراتی را که در کشور وجود داشت و امیدهایی را که به فروپاشی نظام و جنگ داخلی ایجاد شده بود، نقش برآب کرد و منجر به تثبیت نظام و انقلاب شد و سبب شد تا جریان فتنه که کمر به نابودی نظام بسته بود، برای همیشه بساط خود را از کشور جمع کند.

وی با اشاره به رأفت نظام جمهوری اسلامی نسبت به سران فتنه، خاطرنشان کرد: اگر حکم حکومتی، روحیه مهربانی، عطوفت و مهربانی مقام معظم رهبری نبود قطعا برخوردهای جدی‌تری با سران فتنه صورت می‌گرفت اما تدبیری بوده که اندیشیده شده است، در برخورد با سران فتنه بسیاری از انتظارات مردم برآورده نشده است و مردم که اتفاقات سال 88 را دیدند انتظار برخورد شدیدتری داشتند و حصر خانگی بیشترین لطفی بوده که نظام نسبت به سران فتنه داشته است.

قادری با اشاره به تبعات منفی اقتصادی که فتنه سال 88 متوجه کشور کرد، اظهار کرد: جریان فتنه سبب شد تا سرعت بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها کُند شود و تشدید تحریم‌ها نیز از دیگر اتفاقاتی بود که در نتیجه فتنه به‌وجود آمد، اگر سبکسری و کم‌خردی سران فتنه نبود، وضعیت کشور بسیار بهتر از حالت فعلی بود و متأسفانه این افراد گرای بدی به دشمن دادند و او را جسور و ترغیب به تحریم کردند، میلیاردها دلار خسارت به سبب جریان فتنه به کشور وارد شد و باعث شد تا کشور سال‌ها عقب بماند و مردم درگیر مشکلاتی شوند که مستحق آن نبودند.

نماینده مردم شیراز در مجلس خاطرنشان کرد: این گناه سران فتنه با توبه پاک نمی‌شود چراکه خسارت‌های مادی و معنوی توسط جریان فتنه به کشور وارد شد و در کمترین دوره‌ای از حیات نظام، این خسارت وارد شده است؛ اما به‌هرحال رأفت اسلامی مشمول حال آنها شده و مجددا فرصتی به آنها داده شده است، باید یادآوری حماسه 9 دی به‌عنوان تجلی وحدت مردم و عشق به ولایت فقیه ادامه داشته باشد و با بازگویی حوادث نباید اجازه تکرار اینگونه فتنه‌ها داده شود تا افراد از سر غرور، تکبر و یا وابستگی خسارت‌هایی را به کشور وارد کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین