تشکری هاشمی: تونل امیرکبیر هنوز تکمیل نشده است

افتتاح بخش جنوبی تونل امیرکبیر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه "تونل امیرکبیر، یک تونل رفت و برگشتی است"، اعلام کرد: تا زمانی که عملیات عمرانی تونل جنوبی تکمیل نشود نمی‌توانیم طرح‌های ترافیکی را به اجرا بگذاریم

سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با «نسیم» با اشاره به اینکه بعد از تکمیل ضمن اصلاح جهات معابر و دسترسی‌ها،‌ تغییرات هندسی و مهندسی اعمال خواهدشد، تصریح کرد:‌ راه‌اندازی کامل تونل می‌تواند بار زیاد ترافیک را در این محدوده از جمله بازار امین ظهور، خیابان‌های ری، امیرکبیر و مصطفی خمینی کاهش دهد البته در حال حاضر این قابلیت وجود ندارد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید به ترددهای فعلی تونل امیرکبیر اکتفا کرد، گفت: در حال حاضر تنها از بازار به سمت امام علی تردد از تونل مقدور است.

وی درباره بار ترافیکی کنونی امام علی (ع) و افزایش بار ترافیکی با راه‌اندازی کامل تونل به «نسیم» گفت:‌ استفاده از تونل برای همگان مقدور نیست و تنها ویژه خودروهای طرح‌دار است از این رو حجم خودروی غیرمجاز نداریم.

تشکر هاشمی با اشاره به اینکه زمان اتمام تونل را باید معاونت فنی و عمرانی اعلام کند، در پاسخ به اینکه آیا با راه‌اندازی کامل تونل، شاهد بهره‌برداری از اتوبوس تندرو امیرکبیر نیز خواهیم بود؟ گفت:‌ پیش بینی بر این است مسیر اتوبوس این تونل در اولویت کار باشد.

ارسال نظر

  • شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ۲۰:۴:۴۳
    پاسخ 0 |

    شهرداری تهران به راحتی می تواند با هزینه مناسب و تملک بخشی از اراضی شمالی خیابان امیرکبیر و دو طرفه کردن آن از چهار راه سرچشمه تا امین حضور، این تونل را زیر بار ترافیکی ببرد. تملک اراضی جنوب خیابان امیرکبیر به علت موقعیت تجاری بسیار هزینه زاست اما از جهت شمال این طور نیست و بخ جز چند مغازه مابفی خانه و یا گاراژهای قدیمی و بلا استفاده است.

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین