رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: دلیل گرانی گوشت گوسفند خروج غیرقانونی دام از کشور است

گوشت گوسفندی

علی اصغر ملکی در گفتگو با «نسیم» افزود: هیچ توزیع گوشتی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام صورت نگرفت/ مردم انتظار نداشته باشند در این چند روز باقی مانده قیمت گوشت کاهش یابد

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با «نسیم» در پاسخ به این که مدتی پیش مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کرده بود که قرار است در راستای تنظیم بازار گوشت قرمز ۲۰۰۰ تن گوشت قرمز داخلی در سراسر کشور توزیع شود، اظهار داشت: تا به حال هیچ گونه توزیعی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام صورت نگرفته و از این به بعد نیز بعید می دانم این اقدام عملی شود زیرا دیگر تا پایان سال بیش از چند روز باقی نمانده است.

وی ادامه داد: بدون شک اگر از سوی پشتیبانی امور دام، گوشت توزیع شده بود مطمئنا بر روی بازار گوشت و قیمت آن تأثیرات مثبتی می‌گذاشت، ما خودمان هم خواسته‌مان این بود که اگر آن‌ها گوشتی در اختیار دارند، آن را به بازار سر ریز کنند اما در نهایت این اتفاق صورت نگرفت.

ملکی دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت گوسفندی را خروج غیرمجاز دام از کشور دانست و به نسیم تصریح کرد: از اواخر بهمن ماه تا به حال قیمت گوشت گوسفندی حدود سه هزار تومان افزایش داشته، البته هر سال در اسفندماه این افزایش قیمت وجود دارد اما امسال این افزایش قیمت نسبت به سالهای گذشته بیشتر بوده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: این که گفته می‌شود افزایش قیمت گوشت قرمز باعث گرانی مرغ شده است درست نیست، بلکه ما معتقدیم که گرانی مرغ باعث شد تا تقاضا برای گوشت قرمز بیشتر شده و بر روی قیمت نیز مؤثر باشد.

وی تأکید کرد: با توجه به این که بیش از چند روز به پایان سال باقی نمانده است می توان گفت که در این زمان کوتاه عملا نمی‌توان قیمت گوشت گوسفندی را کاهش داد.

ملکی در پایان خاطرنشان کرد: سال 94 و از ماه دوم، با توجه به بارش‌هایی که در مناطق غربی داشته‌ایم و به دلیل ورود بره نو به بازار کاهش قیمتی را شاهد خواهیم بود اما پس از آن اگر از برج ششم به بعد نهاده در اختیار دامدار قرار بگیرد مسلما بر روی قیمت گوشت نیز تأثیر خود را خواهد گذاشت و مانع از افزایش آن می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین