قیمت جهانی نفت از مرز ۶۰ دلار گذشت

قیمت جهانی نفت

قیمت نفت در جریان معاملات پنج‌شنبه روندی افزایشی را طی کرد و به ۶۰ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید/ نفت سبک آمریکا نیز در برابر ۵۵ دلار و ۹۹ سنت معامله می‌شود که البته این رقم نسبت به روز قبل ۴۰ سنت کاهش داشته است

به گزارش «نسیم» قیمت جهانی نفت در معاملات امروز رو به افزایش گذاشته و به بالاترین رقم از ابتدای سال 2015 رسیده است.

قیمت نفت برنت در روز پنج‌شنبه با افزایش 1.89 دلاری نسبت به روز قبل از آن به 60 دلار و 32 سنت در هر بشکه رسیده است. نفت سبک آمریکا نیز در برابر 55 دلار و 99 سنت معامله می‌شود که البته این رقم نسبت به روز قبل 40 سنت کاهش داشته است.

اظهارات وزیر نفت ایران یکی از دلایل رشد قیمت نفت از روز گذشته بوده است. زنگنه که در کنفرانسی خبری در تهران سخن می‌گفت بر لزوم کاهش 5درصدی سقف تولید اوپک برای حمایت از قیمت‌ها تأکید کرد.

دامنه‌دار شدن حملات عربستان به یمن و رأی یک کمیته سنای آمریکا در مورد توافق احتمالی هسته‌ای ایران و 1+5 نیز از جمله دلایل رشد قیمت نفت عنوان شده‌اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین