قیمت نفت برنت به ۶۶ دلار رسید

قیمت جهانی نفت

قیمت این نفت در اواسط روز جمعه تا حد هر بشکه ۶۵ دلار و ۵۲ سنت نیز پایین آمده بود/ قیمت نفت خام نیویورک نیز در پایان معاملات روز جمعه به هر بشکه ۵۹ دلار و ۱۵ سنت رسید که نسبت به روز پنجشنبه ۴۸ سنت کاهش داشت

به گزارش «نسیم» رویترز نوشت: بهای نفت خام برنت و نفت خام پایه بورس نیویورک (WTI) در معاملات اوسط روز جمعه پایین آمد اما در پایان معاملات، قیمت ها اندکی بالاتر رفت.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه ژوئن در پایان معاملات روز جمعه به هر بشکه 66 دلار و 46 سنت رسید که نسبت به روز پیش از آن 32 سنت کاهش داشت.

قیمت این نفت در اواسط روز تا حد هر بشکه 65 دلار و 52 سنت نیز پایین آمده بود. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه تا حد 66 دلار و 93 سنت بالا رفت که بیشترین قیمت آن در سال 2015 بود. قیمت این نفت خام در ماه آوریل در مجموع 21 درصد بالا رفت.

براساس این گزارش، قیمت نفت خام پایه بورس نیویورک برای تحویل در ماه ژوئن نیز در پایان معاملات روز جمعه به هر بشکه 59 دلار و 15 سنت رسید که نسبت به روز پنجشنبه 48 سنت کاهش داشت. بهای این نفت نیز در اواسط روز جمعه تا حد 58 دلار و 32 سنت کاهش یافته بود. بهای این نفت نیز ماه گذشته میلادی 25 درصد بالا رفت.

کاهش قیمت نفت در روز جمعه پس از آن روی داد که گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه صادرات نفت عراق در ماه آوریل به سطح بی سابقه سه میلیون و 80 هزار بشکه در روز رسیده است.

صادرات نفت عراق در ماه پیش از آن (مارس) 2 میلیون و 980 هزار بشکه اعلام شده بود.

تحقیقات رویترز نشان می دهد که صادرات نفت اوپک در ماه آوریل به 31 میلیون و 40 هزار بشکه در روز رسیده که بیشترین میزان آن در مدت بیش از 2 سال گذشته است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین